בית ספר "תמר" הוא בית ספר ממלכתי דתי בשלבי צמיחתו האחרונים, משותף לכל ילדי הישובים הממלכתיים- דתיים בבקעת - הירדן.
בבית ספר לומדים כיום 510 תלמידים מכתה א' עד כתה ז'.
צוות ביה"ס מונה כ- 60 עובדים – מורות מורים, סייעות, מטפלות ועובדי מנהלה, את בית ספר מנהל מיום הקמתו ניר דוד.
ביה"ס נחנך בשנת תשע"ו ונכנס למשכן הקבע בשנת תשע"ח.
מבנה בית ספר בנוי כולו בקומה אחת, מעוצב מחד בקו טבעי בדגש על חיבור לקרקע ומאידך בנוי ומאובזר בטכנולוגיה המתקדמת ביותר ומשתרע על שטח גדול ובו מגרשי משחקים ומדשאות רחבות ידיים.

דרכו החינוכית של בית הספר:

ערכים - ביה"ס מקדם ומטפח פעילות חברתית ערכית רחבה בתחומים רבים: נושא ערכי שנתי השזור במעגל השנה, מפתח הל"ב, כישורי-חיים, זה"ב, טיפוח אמנויות וחוגי העשרה שונים (נגרות, קיימות וחממה, תנועה, כדורסל, פיסול וציור), תכניות למניעת אלימות ושיפור אקלים מיטבי, טיולים וסיורים לטיפוח המורשת והחיבור לעם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל.
תפיסה חינוכית - בית הספר יפעל מתוך תפישה מתכללת, כלומר, התייחסות למכלול המרכיבים של פעילות כדי לשלבם כגוף אחד המתנהל בצורה סימביוטית. המשמעות הפשוטה של הדברים היא שכל נושא תפקיד בבית ספר מחויב לאותם עקרונות וערכים, ומקיים מציאות של שפה אחידה ומתן מענה אחיד ואיכותי לכלל תלמידי בית ספר.
יחס לפרט - אנו שואפים להיות מודעים למצבו הרגשי, החברתי והלימודי של כל תלמיד ותלמיד וכמובן לעשות כל שלאל ידינו כדי לספק לו את המענה הדרוש.
מיצוי יכולות התלמיד - מצוינות הוא תהליך התפתחותי אישי במימוש יכולות, יחסי ומצטבר בזיקה לנקודת הפתיחה ממנה החל התלמיד, מיצוי היכולות מתבטא במגוון כישורים, חוזקות ואינטליגנציות.
קהילה - בית ספר כקהילת בקעת הירדן, המבנה הפיזי והתפיסתי של בקעת הירדן יצר מצב שבית ספר משמש כמקום כינוס משמעותי יחידי לכל הישובים, כשהמטרה העומדת לנגד עיננו תמיד היא קהילה שמורכבת מ"מעורב ירושלמי" של בקעת הירדן.

בספר מלכים הקב"ה אומר לשלמה: "הַבַּ֨יִת הַזֶּ֜ה אֲשֶׁר־אַתָּ֣ה בֹנֶ֗ה", הדברים נאמרים לאחר שבניין בית המקדש הושלם - אפשר ללמוד מכך שבנייה היא תהליך ארוך, מתמשך ומלווה בלמידה אינסופית.
כך גם אנו בשלהי צמיחתו של בית הספר, שמחים בפריחה הגדולה ועם זאת מצויים בלמידה, בנייה, התקדמות ושיפור כל העת.
בע"ה נעשה ונצליח!

אתר בית הספר תמר

ניר דוד
מנהל
02-9946680